czwartek, 6 grudnia 2012

PARAGON Z PODRÓŻY


Lubicie podróże?
Jeśli tak, to pewnie nie raz po powrocie do domu, zdarzało Wam się opowiadać o swoich wyjazdach z entuzjazmem i słyszeć nie tylko wyrazy zachwytu, uznania ale i wątpliwości- sprecyzowane w słowach: na podróże trzeba mieć wiele pieniędzy, żeby podróżować trzeba znać języki i wy to macie fajnie, też bym tak chciał, ale nie wiem jak.
Ile razy traciliście godziny, by przekonać sceptyków lub dodać otuchy nieśmiałym?
Jak Wam szło? Jeśli marnie, to zapewne książka „Paragon z podróży. Poradnik taniego podróżowania” autorstwa: Patryka Świątka i Bartka Szaro, zrobi swoje:)

W pierwszej części, ostrożni marzyciele zdobędą pakiet praktycznych, podstawowych informacji- dowiedzą się min: jak zacząć, gdzie jechać, jak się przygotować, ile ich to będzie kosztować.

Przestaną się już martwić o wyjazdowy budżet.

„Co zrobić, jeśli się ma jedynie parę stówek w kieszeni? Zdecydować się na jazdę autostopem i spanie na dziko, czyli ograniczyć koszty dwóch najbardziej pochłaniających w podróży pieniądze czynników- transportu i noclegów. Wydaje się jednak, że stanie z wyciągniętym kciukiem przy drodze i pakowanie się do małego i nieestetycznego namiotu na noc to domena ludzi młodych. Wcale nie musi tak być! W przeróżnych miejscach na świecie z autostopu korzystają ludzie w różnym wieku.” (str. 18)

Porzucą podręczniki do nauki języka obcego- z zaufaniem w wiedzę, którą już posiedli.

„Znajomość języka obcego w zagranicznej podróży wydaje się rzeczą podstawową i wiele osób odmawia sobie wyjazdów do wymarzonych krajów ze względu na brak jego znajomości. Ta bariera istnieje tak naprawdę tylko w ludzkich głowach, gdyż język mówiony to nie jedyny sposób komunikowania się. Do porozumiewania się w kwestii podstawowych, codziennych czynności wystarczy trochę sprytu i elementarny zakres słownictwa. Bez znajomości języka, chociażby angielskiego, także można podróżować z satysfakcja i bez kłopotu. Wszystko wychodzi w praktyce, wszelkie teoretyczne obawy to tylko niepotrzebna blokada.” (str. 139)

Nadal nieprzekonani albo znużeni teorią? Bez obaw, druga cześć rozwieje wszelkie wątpliwości. Ponad dwadzieścia paragonów z podróży- tych małych i dużych, bliskich i odległych- sprawi, że dowiemy się jak tanio, ciekawie i niekonwencjonalnie zwiedzać świat, bo przecież „wystarczy wyjść z domu i zacząć swoją przygodę. Wszystkie bariery są w głowie(…).” (str. 18)

Książka jest napisana z entuzjazmem, humorem, w sposób, który niejednego marzyciela zainspiruje do ruszenia w świat. Doskonały prezent pod choinkę dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że świat stoi przed nimi otworem!

Gorąco polecamy!!!
mt


„Paragon z podróży. Poradnik taniego podróżowania”,Patryk Świątek, Bartek Szaro. Wydawnictwo Bezdroża, 2012

2 komentarze:

  1. Czytaałam dużo o Paragonie, bardzo mi się podoba to, co chlopcy stworzyli i chętnie poczytam co naskrobali :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zdecydowanie POLECAMY:)! Inspiruje i rozśmiesza:)

    OdpowiedzUsuń