niedziela, 24 lutego 2013

O północy w Będzinie

Ilekroć coś ciekawego dzieje się w naszym niewielkim mieście, przeszywa nas dreszcz ekscytacji.
Miasto, mimo wszystko tętni swoim życiem. Może nie tak spektakularnym, jak większe miasta, ale tętni : )
Gdy dowiedzieliśmy się o wystawie: „Droga na Północ” nie mogliśmy nie pójść, tym bardziej, że:
„to kolejny już wernisaż nieżyjącej będzińskiej podróżniczki i fotografki połączony z wręczeniem stypendium Fundacji im. Anny Pasek. Tym razem zaprezentowane zostaną zdjęcia zrobione przez Annę podczas wypraw w północne rejony naszego globu.”
Nie udało nam się dotrzeć na oficjalne otwarcie wystawy, ale dzień po, ku zdumieniu pracowników Muzeum, zakupiliśmy dwa bilety (6zł/osoby) i jako jedyni cieszyliśmy oczy.
Wystawa jest przepiękna, w tle prezentacja z większą ilością zdjęć, niż tylko te na ścianie- sprawiają, że w szare, sobotnie dopołudnie, podróżnicza dusza rozciąga się w szerokim uśmiechu.
Dla tych którzy kochają Skandynawię (jak my), dla tych, którzy zastanawiają się, czy warto ją odwiedzić- około 30 fotografii będzie przyjemnością, inspiracją i odpowiedzią na pytanie- gdzie pojechać na wakacje w tym rokuJ!

Anna Pasek (1982-2007) geograf, doktorantka w Instytucie Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego, podróżnik, fotograf. Swoje pasje naukowe i podróżnicze wiązała z górami i obszarami polarnymi. Była organizatorką wielu wypraw naukowych i turystyczno-poznawczych. Odwiedziła m.in. dzikie zakątki Norwegii, Islandii, Rosji, Indii, czy Bhutanu. Podczas swych podróży nigdy nie rozstawała się z aparatem fotograficznym.
Informacje praktyczne TUTAJ:


Ps. dla tych, którzy unikają multipleksów, mają ograniczony budżet na kinowe eskapady albo nigdy nie mają czasu obejrzeć premier kinowych na czas, dobra wiadomość!
W Będzinie nadal funkcjonuje kino!!!
Dla spóźnialskich obecnie: „Atlas chmur” za 12zł. POLECAMY!
Warto wspierać nasze kino i nie tracącą entuzjazmu i życzliwości Obsługę KINAJ
Więcej informacji TUTAJ: http://www.kinonowosc.bedzin.pl/


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza