piątek, 26 kwietnia 2013

Majowe rozważania


Co powoduje, że ruszamy w podróże te małe i duże? Najczęściej marzenia. A co nas inspiruje? Zdjęcia, rozmowy ale przede wszystkim lektura książek podróżniczych.
Przeczytaliśmy ich niezliczoną ilość, wiele z nich zainspirowało nas do odważnych marzeń o podróżowaniu. Historie czasem bardzo zwyczajnych ludzi, a nie tych z pierwszych stron magazynów podróżniczych, dodały nam odwagi, by zrealizować swoje odwieczne pragnienie- również związane z podróżami- a więc wydać swoją książkę podróżniczą.
Marzyliśmy o wydaniu jej w jednym z wiodących wydawnictw podróżniczych, gdy się nie udało postanowiliśmy zrobić to na własną rękę.
Najpierw spędziliśmy długie godziny na żmudnym przepisywaniu, pisanych podczas każdego wyjazdu w zwykłych notesach od wielu lat, dzienników podróży. Potem czytaliśmy teks setki razy, wygładzając słowa pisane naprędce, czasem na kamieniu przy drodze, by u samego kresu oddać go osobie, która zajmując się tym profesjonalnie, wyłapie rażące błędy. Wiele czasu poświęciliśmy na przygotowanie projektu okładki, wybranie zdjęć, opisanie ich i znalezienie miejsca, gdzie mieszcząc się w rozsądnym budżecie, można zrealizować to marzenie, wydając limitowaną edycję 200 egzemplarzy naszej książki.

Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że cały proces będzie daleki od euforii, że często będziemy zmęczeni i sfrustrowani a obracając w rękach gotowy egzemplarz książki będziemy go oceniać pod kątem tego, co można następnym razem zrobić lepiej.

Gdy jednak zaczęły do nas wracać opinie osób, które książkę przeczytały, po raz kolejny pomyśleliśmy, że zawsze warto realizować marzenia, ruszać w najdalsze podróże, dla tej ulotnej chwili spełnienia.

Pięknych, majówkowych spełnień !
mt

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz