sobota, 23 lipca 2011

Coccinella septempunctata

Nie ma sensu pisać, że w nocy lało, rano wiatr porywał myśli a w okolicach południa, założony rano ciepły seter i kalosze były przekleństwem.
A może warto?
Wstajemy rano, niczego nie oczekując od soboty, cieszymy się, że jest, akceptujemy zmienne i zupełnie niewakacyjne warunki pogodowe.
Udajemy się na zakupy do osiedlowego sklepu Coccinella septempunctata i nie dowierzamy, gdy na półce odkrywamy kolejną dostawę jabłek z… Nowej Zelandii!!!!
Sprawdzamy naklejki i okazuje się, że takich jeszcze nie jedliśmy!!! Kupujemy kilo!

Patrzymy na karton, w którym oczekują na swoją kolej cztery piętra jabłek o osobowości globtrotera- no bo jak można nazwać jabłka, które wyrosły(?) 36 godzin drogi lotniczej od Polski, nie mówiąc o Będzinie!!!

Na kartonie informacja, że zawartość jest produktem of New Zealand!

Nie ma czasu na myślenie- wystarczy nam jedno spojrzenie, by decyzja była oczywista- wypakowujemy cztery piętra jabłek, do kartonu, który zabieramy sałatom i… wędrujemy do kasy z tym trofeum, dumni, niczym celebryci ze swoich markowych aut!
Poziom satysfakcji wydaje się już na tyle wysoki, że nieprzekraczalny.

Kolejka przy kasie?

Nie szkodzi, to czas, by spojrzeć na półkę z winami.

Obecny folder reklamowy oferuje wina z Nowego Świata.

Nie wiemy, gdzie to jest, więc przeglądamy kolejne butelki, żeby się dowiedzieć, że Nowy Świat to min. Argentyna, Kalifornia, Chile i …. ręce zaczynają drżeć… i Nowa Zelandia!!!!
Za 18,99zł oczekuje na nas butelka wina Hans Greyl.
Nie musimy nawet myśleć- do kartonu z kilogramem jabłek, dokładamy butelkę wina z Marlborough!!!

Wracamy do domu z poczuciem, że Nowa Zelandia puściła do nas oko!!!

Jupiii!


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza